ORAS VANDUO IR DUJINIO ŠILDYMO SISTEMŲ PALYGINIMAS

UAB,,Inžinerjos slėnis“ specializacija - tai įvairių šildymo sistemų montavimas, aptarnavimas ir remontas. Pasistengsime apibūdinti  įvairias šildymo sistemas.

Dujinis šildymas ir šildymo oras-vanduo, palyginimas.

Išvardinsime dujinio ir oras-vanduo šildymo sistemų privalumus, ir pagalvosime, kaip panaudoti  visas teigiamas puses.  Šildymo būdą pasirenkame  pagal  du pagrindinius kriterijus:   šildymo kainą ir šildymo patogumą. Esant centralizuotam dujotiekiui, dažniausiai žmonės  renkasi  šildymą gamtinėmis dujomis.

Dujinio šildymo privalumas:

 • Patogumas, lyginant su šildymu kietoju kuru. Mažesni šildymo kaštai lyginant su elektriniu šildymu.
 • Mažesnės sąnaudos įrenginėjant dujinę šildymo sistemą, lyginant su geoterminio šildymo montavimu.
 • Galimybė naudoti dujas maisto ruošimui. Esant reikalui galima greitai pagaminti didelį šilumos kiekį  – maisto ruošimui, garynės pirties šildymui, kitiems technologiniams tikslams.
 • Brangi elektros energija naudojama tik valdymui, o ne šilumos gamybai. Šildymui nereikalingi dideli elektros galingumai.
 

Šildymas SND (suskystintos naftos dujos)

Šildymas suskystintomis SND dujomis iš dujų balionų šiandien toks pat patogus kaip ir šildymas gamtinėmis dujomis, jeigu sumontuota  išmanioji dujų tiekimo sistema. Šildymas suskystintomis dujomis brangesnis už šildymą gamtinėmis bet pigesnis  už šildymą elektra.

Šildymo oras vanduo ypatumai.

 • Dalis šilumos energijos išgaunama tiesiai iš oro – naudojama nemokama švari atsinaujinančia gamtos energija.
 • Esant karštiems orams vasarą oras-vanduo sistema naudojama vėsinimui, paskutiniu metu tai darosi  vis labiau aktualu.
 • Esant šaltiems orams nuo -15 °C, ir vėsinimui vasarą, šilumos siurblys oras vanduo naudoja daugiau elektros.

Kas geriau šildymas oras vanduo ar dujinis šildymas?

Mūsų nuomone, šildymą oras vanduo ir dujinį šildymą tiesiogiai  lyginti neverta, nes tai skirtingi dalykai ir šiuolaikiškos šildymo sistemos turi daug papildomų galimybių.

Šildymo sistemų variantai.

 • Šildymas oras-vanduo. Naudojama švari atsinaujinančia gamtos energija. Šildymo sistema oras-vanduo karštuoju metu galima naudoti vėsinimui-kondincionavimui. Reikalingas elektros įvadas mažiausiai 7 KW.
 • Dujinis šildymas, naudojamas kartu ir maisto ruošimui. Nereikalauja didelio elektros galingumo.
 • Hibridinė oras -vanduo-dujos šildymo sistema. Galima naudoti namo vėsinimui – kondincionavimui. Yra galimybė naudoti dujas maisto ruošimui. Šildymo sistema visada pasirenka taupiausią šildymo režimą ir šildymui naudoja atsinaujinančią gamtos energiją, dujos naudojamos tik papildomai esant dideliems šalčiams. Prie hibridinės oras vanduo šildymo sistemos yra  galimybė  pajungti saulės kolektorių ir vėjo jegainė.

Kada būtų naudinga sumontuoti oras-vanduo-dujos šildymo sistemą?

 • Jeigu nėra gamtinių dujų, norint šildytis, ruošti maistą ir vėsintį namą vasarą. Galima sumontuoti lauko oras-vanduo bloką, hibridinį kondensacinį katilą viduje ir dujų balionų spintą su išmaniaja  dujų tiekimo sistema lauke.
 • Esant centriniam dujotiekiui kada reikia pakeisti seną dujinį katilą arba naujame name yra noras pigiau šildytis dujomis ir įsirengti namo kondincionavimo-vėsinimo sistemą su galimybe pajungti saulės kolektorių. Namo išorėje montuojamas lauko oras-vanduo blokas, namo viduje montuojamas hibridinis kondensacinis dujinis katilas su vidiniu vandens šildytuvu ir įvadu  saulės kolektoriui.
 • Jeigu yra nepakankamas elektros galingumas, tam kad įsirengti šildymą oras-oras arba oras-vanduo, galima įsirengti dujos-oras-vanduo hibridinę šildymo sistemą. Hibridinė šildymo sistema elektrą naudoja tik  valdymui. Esant dideliems šalčiams -15 °C ir šalčiau - automatiškai įsijungia dujinis katilas ir papildomam šildymui naudojamos dujos, o ne brangi elektra.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.