Šildymas oras-vanduo

Visi šilumos siurbliai veikia vienuodu principu ir skiriasi tik tuo,  iš kur imama energija (oro, vandens, grunto) ir kokiam  šilumos nešėjui atiduodama šiluma - tai gali būti šildomas ir pučiamas oras arba skystis (vanduo) namo šildymo sistemoje.

Oras vanduo - aeroterminis šildymas.

Šilumos siurblys oras vanduo, šaldytuvas ir patalpų kondicionierius veikia vienodu principu. Šaldytuvas šaldo orą viduje ir atiduoda šilumą kambariui (šaldytuvo užpakalinė sienelė  visada šilta). Kondicionierius šaldo orą patalpoje, o šilumą atiduoda į lauką.

Šiuolaikiškas patalpų kondicionierius  gali ne tik šaldyti patalpą, bet ir šildyti kol temperatūra lauke nenukris žemiau -5°С. Kondincionieriui veikiant  šildymo režimu  - kondicionierius šaldo orą lauke, o perteklinę temperatūrą atiduoda patalpai, kambariui.

Šilumos siurblio oras vanduo techniniai  duomenys žymiai geresni už pvz.  kondicionierius su patalpų šildymo funkcija. Šildymo siurbliai efektyviai šildo iki -15°С -25°С, kai kurie šildymo siurbliai efektyviai  šildo iki -32°С.

Šilumos siurblių našumas tiesiogiai susietas su temperatūra lauke. Lietuvos žiemos oro sąlygom šiuolaikiški šilumos siurbliai oras-vanduo garantuoja patikimą namo šildymo būdą.

Kaip išsirinkti aeroterminį  šilumos siurblį.

Oras-vanduo šilumos siurbliu išgaunamos šilumos energijos pakanka kad prišildyti šildymo sistemos skystį iki 65°С. Tokios temperatūros pilnai užtenka patenkinti poreikį sušildyti karštą vandenį, namo radiatorius arba šildomas gryndis.

Optimali lauko temperatūra aeroterminiam (oras-vanduo) šildymui -10° -20°С.

Šilumos siurblio naudingumo parametras įvertinamas rodikliu COP. COP būna diapazone nuo 3 ir daugiau. Naujasniuose siurbliuose, kai kurie gamintojai deklaruoja COP koeficijentą iki 5. Tai galima suprasti taip : pvz. COP lygu 3, reiškia tai, kad pagaminti 3 kW šilumos energijos reikia 1 kW elektros.

Šilumos siurblio oras vanduo parinkimas priklauso nuo to, ar bus naudojamas siurblys vandens ruošymui, ar tik šildymui.

Šilumos siurblio oras vanduo galingumas.

Tam, kad tiksliai paskaičiuoti aeroterminio šilumos siurblio galingumą – reikia apskaičiuoti namo šilumos nuostolius. Šilumos siurblio galingumas turi būti 30 % didesnis už visus namo šilumos nuostuolius. Praktiškai šilumos siurblio oras vando gerai apšiltinto pastato arba namo galingumas 50-60 Wt vienam apšildomam kvm.

 

Hibridine šildymo sitema dujos- oras- vanduo, plačiau...
Šildymo ors-vanduo, gruntas vanduo palyginimas, plačiau...
Oras-vanduo ir dujinio šildymo sistemų palyginimas, plačiau...
Rising senior write my essays colgate university act math tips.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.